Planowanie kampanii parafialnej

KtoryKrolJezus mówi: który król, mając dziesięć tysięcy ludzi, nie siądzie wpierw i nie pomyśli, czy jest w stanie przeciwstawić się temu, który nadciąga z dwudziestu tysiącami?

Ulubioną taktyką szatana jest zastraszanie. Jezus zapewnia nas z kolei, że nie pozostawi nas bez swojej opieki. Przez Niego wyposażeni, możemy nawet jak niewolnik Onezym, odsyłany przez Pawła jego właścicielowi, Filemonowi, powrócić do wszelkich życiowych niewygód. Można nam zaufać, że staniemy na wysokości zadania.

Proboszcz każdej parafii jest z kolei jak ów dowódca wojskowy z Jezusowej przypowieści. Rozporządza określonymi siłami całej swej parafii. Są to nasze talenty i zasoby. Musi więc usiąść i rozważyć, czy jest w stanie z taką siłą stoczyć bój. I nie dziwmy się czasem bierności niektórych duszpasterzy. Być może przyczyna tkwi w niesprawności posiadanych sił. Być może przyczyna tkwi w naszym braku mobilizacji. I wówczas rozsądny dowódca musi przejść do przeciągłej i nużącej swą biernością obrony.