Nasz editorial

Usłyszałem ostatnio, że Kraków zmienia się nie do poznania (z małej oczywiście litery:) W centrum galicyjskiej stolicy wyrastają nowoczesne biurowce… Jest tam jednak jedno zadziwiające miejsce. Nazywa się Centrum Myśli Jana Pawła II. Czy jakoś tak, dokładnie nie pamiętam, bo wrażenie wywołuje coś innego. To świątynia w fabrycznych budynkach kamieniołomu. Wielkie turystyczne autobusy suną wąską kładką ponad przepaścią, a w rozwalinach industrialnej budowli minionego wieku, pod ciężkimi sklepieniami totalitaryzmów wyrasta neoromańska świątynia, w której na każdym kroku trwają jeszcze prace, co jednak wcale nie przeszkadza tłumom pielgrzymów. Wchodzisz jak do wnętrza piramidy, niewyobrażalnym ciężarem swych kamieni pnącej się jednak po słonecznych promieniach w niebo.

Może to dosyć pretensjonalna myśl, ale na niniejszej stronie zapraszam Cię już teraz, Czytelniku, do błądzenia wśród tu i tam pozostających jeszcze elementów niezakończonej budowy i do śledzenia toku myśli. Nie, wcale nie tych mniej czy bardziej poślednich, publikujących tu autorów. Rozchodzi się o coś znacznie więcej. Z nami możesz budować także i własną parafię na nowe czasy. Po pierwsze wyruszymy więc tropem liturgii, przedstawiając ją jak prognozy pogody po drodze, doniosłe zwłaszcza odnośnie weekendów. Na tym wyznaje się niżej podpisany. Ale będą też inni autorzy, którzy z pewnością zaprezentują wiele ciekawych punktów widzenia na sprawy codzienne i świąteczne.

Karol Tomecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>